Liepaja

vasario 20, 2012 in Kelionės, Tėvynės grožis, Užsienio kampeliai

2012-02-17 … 2012-02-19

Ir vėl kur buvus, kur nebuvus, pasimaišė beta.lt akcija. Tiesa, labai senai nupirkti kuponai, bet panaudoti sugebėjom tik vasario pabaigoje :) Mat aktyvūs lietuviai buvo okupavę šį Liepojos viešbutį visais kitais buvusiais ilgaisiais ir šventiniais savaitgaliais…

Taigi, penktadienį po darbų išsiruošėm į kelią. Oras tobulas – pūgos, vėjai ir kiti žiemos pabaigos malonumai. Kad būtų įdomiau, pasirinkom ne autostradą, o kelią per Kėdainius, Šiaulius, Mažeikius ir Skuodą. Link Liepojos. Kaip sakant, pažindinamės su mažai važinėtais keliais tuose kraštuose…

Mudu

Labai patiko Kėdainių senamiestukas. Mielas toks, gražus, jaukus, mažytis… Bet mudu tinginiai tik su mašina prasukom ten ratus ir važiavom toliau – vis tik toli ta Liepoja… Pamojavom ir Šiaulių bulvarui, oras buvo toks, kad lipti iš šiltos mašinos nebuvo nė lašelio noro, tad vėl judėjom toliau. Tiesa, prieš tai buvom sustoję pasistiprinti Šeduvos malūne – įdomus objektas ir bene viena viliojanti pavalgyti vieta visame kelyje… Aplankėm ir Kryžių kalną. Mažeikiuose pavyko rasti piceriją, tad pasisotinom vėl, kavos išgėrėm ir judėjom į Skuodą. Skuode gi sustojom degalinėj – nu rupūs miltai, kokia šnekta ten… Klausėm akis išpūtę, ką kalbėjo du vyriškiai, degalinėj susitikę. Nutarėm, kad turbūt malė kažką latviškai :D  …ir išvykom Latvijon.

Pats metas susipažinti su Lietuvos žemėlapiu – atradom, kad Latvijos-Lietuvos siena eina upeliais! Tai atradimas :D  Pervažiavę vieną tokį mini tilčiuką per mini upeliuką jau atsidūrėm Latvijoj. Ir sustojom…

Latvijoj

Papuolėm į gilią juodą naktį, kelią be jokių žymėjimų, laimei, bent kažkokios provėžos buvo. Bet kaip smagu tokiu keliu važiuot!!! Nieko nematai, šonuose nė jokios gyvybės ženklų, jokių namų ar kaimų, jokių lempų… Ech, gaila, toks kelias buvo nelabai ilgas, greit išsimušėm į normalesnį kelią, paskui prasidėjo Liepojos pakraščiai ir įdomumas dingo.

***

“Promenade hotel” viešbutukas švietė iš toli, labai gražus ir įdomus, įkurtas senam senam pastate, buvusiuose sandėliuose. Tiesa, akcijiniai kambariai buvo “visi užsakyti”, tad mums teko imti “kietesnį” kambarį, dar šiek tiek primokėti, bet gi ką darysi… Kambarį gavom su pirtele, tačiau… Jautėmės kaip belangėj! Kadangi kambarys senajame pastate, jo fasadas nekeistas, didesni langai “neišmušti”, taigi atrodė kambariukas taip:

Kambarys

Viskas įrengta gražiai, sendintu stiliumi, kibti kaip ir nėra prie ko. Tik gaila, kad “belangėj” buvom, nes priešais viešbutį buvo jachtų krantinė… Būtų buvęs gražus vaizdas.

Viešbučio interjeras tikrai patiko, labai kvepėjo kolidoriuose :D Įdomus vaizdas pasitiko išlipus iš lifto mūsų aukšte:

Sandelio imitacija prie lifto

Po savaitgalio viešbutyje, iš jo išvykom tokie… hm… nei labai patenkinti, nei nepatenkinti. Lyg kažko trūko, lyg kažko perdaug, lyg kažkas ne taip, bet nesuprasi kas. Gražu, tvarkinga, kvepia, aukštas lygis ir t.t., bet kažkas vis tiek ne taip. Taip ir neatradom, kas netiko… Gal kambarys pasirodė nevertas visų sumokėtų pinigų. Tiesa, išvykstant užmetėm akį į atsiliepimų knygą. Daug lietuvšikų pasisakymų, visi liaupsinantys, bet vienas buvo labai taiklus, lietuvio rašytas, panašiai žmogus galvojo, kaip mudu. O šalia jo įrašo pasireiškė kiti lietuviai, žodžiu, vienam knygos lape buvo lietuviškas žodžių mūšis :D Viešbučio personalas buvo labai ne koks… Kai šiek tiek daugiau keliauji, esi įpratęs, kad ir pats labiniesi su kamabrinėmis, administratorėmis, ir jos labinasi, o čia tetos surūgusios buvo, nei bū, nei mee…

***

Žinoma, tupėjom ne tik viešbuty. Iškėlėm koją ir į Liepoją :D Prieš tai, dar namie būdami “prisigooglinom”, kad Liepoja turi miesto kamerą, taigi, nebūtume mes… Susiradom ją, nuėjom ten, atsistojom, ir puolėm skambinti visiems, liepėm įsijungti internetą ir tada gyvai mojavom :D Tėčiui dėkingi už nuotrauką:

Mudu Liepojoj

Dar aplankėm pirmąjį Latvijoje roko barą, pasivaikščiojom po gražų mažą senamiestuką…

Senamiestis is Rock Cafe

Kitą dieną vykom ekskursijon į buvusį karinį rajoną… Nejaukūs vaizdai, kita vertus, daugybė gražių apleistų ano meto statinių.

Cerkve

Gyvenamas namas

Negyvenamas namas

Apleisti statiniai

Griuvenos

Kaip bebūtų, geriausia miestus vizituoti vasarą… Žiemą ir taip niūru, tai vaizdas dar niūriau atrodo. Be to, prisižiūrėjom gražių vasariškų Liepojos nuotraukų, su gėlynais, parkais ir t.t. Maloniau, kai saulė, ir šilta nosiai… :)

Paskutinį vakarą skaniai prisirijom Barons Bumbier’s kavinaitėj, panaši į mūsų Bernelių užeigą. Iš ten parsivežėm nerealiai skanų receptą šaltiems žiemos vakarams:

130 ml juodų serbentų sulčių (Tymbark ar pan.)
30 ml Black Riga Balzams (jis serbentų yra)
30 ml “Lauktuvių” trauktinės su juodais serbentais irgi.

Viską pašildom iki karšto vyno temperatūros ir saldžiai gurkšnojam…

***

Tokia va buvo mudviejų pažintinė žieminė kelionė į Liepoją.