4-a diena

2012-04-25 trečiadienis. KRK SALA, ŠILO.

Po vakarykščio kone idealaus vakaro, gerai išsimiegoję nubudom saloje. Papusryčiavom besigrožėdami žemynu iš balkono ir vėl, kaip kas rytą, mantą susikrovę išdundėjom iš Pansion Tina. Be abejo, kitai nakčiai vėl užsakėm nakvynę – kažkur netoli Plitvicų ežeryno. O šiandien prieš akis Krk sala… ir kelionė toli toli iki pat Plitvicų (raudona trasa).

Siandienos planas - raudonas

Saloje keliausim taip:

Salos trasa

Krk sala – didžiausia iš Kroatijos salų. Saloje garsus kurortas Baška, turintis retą Kroatijoje smėlio paplūdimį. Taip pat šalia Punat yra įlanka, kurios saloje stovi vienuolynas – dažnai kataloguose sutinkama nuotrauka. Deja, neturėjom laiko atrakcijai su laiveliu nuplaukti iki tos salos :(

***

Pirmas miestukas – Vrbnik. Iki jo važiuojam vingiuotu gražiu siauru salos keleliu palei vynuogynus…

Krk salos kelelis

Vynuogynai

Vrbnik – toks miniatiūrinis miestukas, kokio dar nematėm :) Gatvės siaurutės, praėjimai žemi… Bet jauku. Žmonių vėl nėra… Kur jie visi?

Vrbnik

Vrbnik

Vrbnik

Vrbnik

Vrbnik

Vrbnik

Vrbnik

Vrbnik

Paklaidžioję siaurais miesto gatvių labirintais, išsimušėm į “krantinę” ant skardžio. Radom gražią, bet dar neveikiančią kavinaitę – vis dar ne sezonas, tad tik nusifotkinom ir kulniavom toliau…

Kavinaite

Mudu Vrbnik'e

Vaizdas is kavines

Vaizdas is kavines

Mudu suviliojo ten žemai esanti įlanka ir molas, tad mėginsim rasti būdą nusileisti žemyn… Kelyje laukė dauuug laiptų ir laiptelių :)

Leidziames zemyn

Šiaip ne taip stačiu šlaitu ir stačiais laiptais nustraksėjom apačion. Kaip reikės grįžti… baisu ir pagalvoti :) Ėjom link molo…

Einam link molo

Prie molo

Atėjus prie molo, akį patraukė siauras tarpas uoloje ir ženklas, kad šunis ten vesti draudžiama. Nebūtume mes, jei neįlįstume ten… :)

Idomu, kas viduj

O viduje – labai gražus, labai mažiukas, tarp labai aukštų uolų įsiterpęs paplūdimiukas :)

Uolose

Uolose

Papludimiukas

Nutarėm dar įamžinti vaizdą iš šono, tad vyras liko pozuoti, o moteriškė nubėgo fotografuoti:

Is sono

Vyras pajuriuke

Aplankę visas pakely pasitaikiusias pakampes, užlipom ir ant molo…

Vrbnik nuo molo

Kelionę Vrbnik’e tuo ir baigėm :)

***

Toliau pagal planą – salos galas su kurortu Baška. Vėl kelias eina palei vynuogynus – jų čia begalė.

Link Baska

Pakeliui dar užtikom labai gražią apžvalgos aikštelę su… “velnio šakėmis” :D Nežinia kodėl, bet pirma tokia mintis kilo pamačius skulptūrą :)

Aikstele

Velnio sakes

Tolumoje, slėnio gale, kur matosi įlanka – ten Baška kurortas. Dar ilgas kelias iki jos…

Tolumoje Baska

Ziurim i Baska

Kelias iki Baškos eina per slėnį. Aplink kalnai, ne visai jaukus važiavimas. Nors saulė šviečia, oras nevilioja būti lauke. Labai šaltas vėjas…

Pasiekiam Bašką. Nuvažiuojam iki parkingo,  jis šiek tiek miestuko šone, susimokam keletą kunų ir einam apžiūrėti kurorto. Parkingas čia mokamas… nors kitur dar ne sezonas ir parkingui, mokėti nereikėdavo :) Apankam nuo vaizdo.

Baska

Tokia apvali įlanka ir tas smaragdinis vanduo… Nežinom, ar gerai, ar blogai, kad lauke šalta. Kitu atveju turbūt prasivoliotume tokiam pajūry ir mažai ką pamatytume Kroatijoje :)

Pasimėgaut saulute kviečia virš įlankos įrengti suoliukai:

Baska

Mudu Baskoje

Einam pasivaikščioti krantine – jos galo taip ir nepamatėm, ir kojytėm nepasiekėm :)

Baska

Baskos panorama

Nors lauke dar ne vasara, ledų prekeiviai aktyvūs ir suviliojo mus ledais. Ilgai eiti neišėjo – pasiekėm pirmą molą ir ant jo išsitiesėm saulutėje… Taip norėjosi įmerkti kojas į vandenį…

Issitiesem ant molo

Norejosi imerkti kojas

Vaizdas gulint ant molo

Vaizdas gulint ant molo

Buvo taip gera gulėti… Ilgokai prasivartėm :)

Panorama nuo molo

Pagulėję dar šiek tiek pasivaikščiojom krantine, po to užlipom aukščiau į šlaitą, kur ėjo gatvė. Ir grįžom į mašiną…

Krantine

Gatve virs krantines

Baškoje žmonių buvo daugiau nei bet kuriam kitam lankytam miestuke. Visi turbūt turistai :)

***

Padūsaudami, kad gaila palikti gražiąją Bašką, keliavom toliau. Sekantis miestukas – Punat. Jį tik pravažiavom, bet susidomėjom nuoroda į pajūrį. Deja, jis buvo visiškai… laukinis ir nelabai tvarkingas. Bet ir natūraliai gražus :)

Punat beach

Punat beach

Punat beach

***

Toliau vykom į salos “sostinę” – Krk miestą. Čia jau tikrai lyg sostinė – daugybė turistų, sezonas prasidėjęs, daug žmonių, daug veiksmo. Palikę Polo išėjom pasivaikščioti po senamiestuką. Ir vėl siauros gatvelės… nieko naujo :)

Krk aikste

Krk

Krk

Krk

Mudu in Krk

Krk

Ir vėl tradiciškai besukdami ratus aplink senamiestį, kažkaip papuolėm ant miesto sienų…

Krk miesto siena

Mudu ant Krk sienu

Netolies pastebėjom nulipą žemyn prie vandens, būtinai reikėjo nueiti ir mums ten :D Kvapas ne koks… sysykla ten, bet paėjus toliau, atsivėrė visai gražus vaizdelis :)

Nulipimas iki vandens

Vaizdas anapus miesto sienu

Miesto sienos

Grįžę atgalios ant sienų, ėjom toliau. Radom gražų parkelį, pub’ą…

Ant miesto sienu

Ant miesto sienu

Sukdami ratus vėl papuolėm į siauras miesto gatveles…

Krk

Krk

Ir pagaliau išėjom atgal į veiksmo pilną krantinę :)

Krk krantine

Krk krantine

Krk krantine

Krk krantine

Krk krantine

Krk miestas buvo paskutinė lankoma vieta Krk saloje. Saulė jau ridenosi link vakarų, o mūsų laukė mažiausiai 100 km iki Plitvicų ir nakvynės vietos. Todėl daugiau saloje nestojom niekur ir išvažiavom savo keliais atgal į žemyną.

***

Žemyne kelias vingiavo palei jūrą. Pravažiavom vakar vakare ir šįryt per balkoną Šilo miestuke (Tinos pensione) matytus miestukus – Crikvenicą, Novi Vinodolski…

Tolyn jau zemyno keliu

Pakeles miestukai

Pravažiavus pakelės miestukus, kartais atsiverdavo toookia nuostabi panorama, kad šiuo keliu norėjos važiuoti ir važiuoti :)

Kelias...

Kelias...

Kelias...

Šitas mūsų vadinamas “Kvarner coast” kelias buvo pats saldžiausias kelionės prisiminimas. Dar betrūko karšto oro ir kabrioleto :) Kelias tai nusileisdavo beveik iki vandens, tai kilo į kalną. O nuo kalnų verdavosi viena po kitos gražesnės panoramos…

Kvarner coast

***

Pasiekėm miestelį Senj. Ties juo baigėsi mūsų važiavimas nuostabia krantine… Reikėjo sukti gilyn į žemyną, link Plitvicų. Priekyje laukė kalnai – reikės persiridenti per juos…

Lendam gilyn i zemyna

Ridentis per kalnus buvo smagu – serpantinais vyniojomės į viršų, jais leidomės ir žemyn :) Tik kylant į viršų prieš mus pasimaišė senas senas golfas, labai dūmino ir vos vos vilkosi :) Tai buvo juokingai smirdinti kelionė į kalnus :)

Keista, kaip staiga pasikeitė flora ir fauna, statinių architektūra ir klimatas. Pajūry jau žydėjo gėlės, sprogo pumpurai, o kuo giliau į žemyną, tuo mažiau kvepėjo pavasariu! Tik persiridenk per kalnus ir papuoli, rodos, į visai kitą šalį.

Uz kalnu

Uz kalnu

Slėnius keitė kalnai ir vėl slėniai…

Per kalnus

Per kalnus

Kraštovaizdis po truputį lyginosi, o mes artėjom link Plitvicų. Nusileidus žemyn nuo kalnų, vėl sutikom pavasarį – kalnuose temperatūra buvo smarkiai kritusi :) Navigacija vedė link miestelio Čatrnja, kur buvom rezervavę nakvynę. Kaina dar mažesnė – vos 23  eurai :)

Vakar dieną Lovran miestelyje mašiną aptaškęs jūros vanduo vis dar nedžiūvo, o vaizdas saulėje atrodė taip:

Juros vanduo

***

Pasiekėm Plitvicų regioną. Rytoj lauks puiki diena tarp ežerų ir krioklių. Išmokom gan anksti atvykti į nakvynės vietą – dar liko laiko ir pasižvalgyti po apylinkes, ir pavalgyti.

Nakvynę gavom tokioj beveik lietuviškoj sodų bendrijoj :) Mus pasitikusi šeima parekomendavo restoraną Degenija – palikę šmutkes kambary ten ir nulėkėm. Matėm jį važiuodami į priekį. Ir vėl nieko gudraus nevalgėm – skaniai sukirtom laaabai didelę picą :D

Restoranas Degenija

Restoranas Degenija

Restoranas Degenija

Pavalgę dar užsukom į vietinę parduotuvėlę nusipirkti kažko valgomo kitai dienai. Parduotuvėlėj radom ir puikių siuvenyrų, o svarbiausia – gal du tris kartus pigesnių, negu Kroatijos pakrantės miestukuose! Prisipirkom visko daug daug – levandų muiliukų, mažyčių buteliukų su rakija ir t.t. :) Smagu, kad tokiam Kroatijos kaime susikalbėjom angliškai :)

Parduotuvele

***

Kelionė nuvargino. Dar saulei nenusileidus grįžom į kambarį… Vėl susiradom nakvynę sekančiai nakčiai ir sugulėm skaniam miegui. Rytoj – visa diena Plitvicų ežeryne!

Kambario balkone

[Tęsinys "5-a diena"]

Parašykite komentarą