Kroatija

2012-04-21 išvykom, o 2012-04-29 grįžom iš nuotykingosios Kroatijos :)

Noras nukeliauti ten atėjo kažkaip kažkada, kai vis dažniau po akimis pasimaišydavo Plitvicų ežeryno nuotraukos. Atrodė, kad visa ta šalis yra vien smaragdinio vandens ir skaniai žalių miškų kraštas – žaliau nei Graikijoje, šilčiau nei pas mus, pakrantė be proto ilga, tai kone svajonių šalelė :)

Gerai, kad darbe liepė “užsisakyti” atostogas, kitaip turbūt nebūtume prisiruošę išvykti. Kaip tik buvo likusios 8 dienos atostogų, bet mudu labai viliojo Čekija ir jos pilys bei kelionė iki ten ir aplink ten su savo auto. Paskui toptelėjo mintis, o kodėl ne į Kroatiją??? Kada gi, jei ne dabar? :) Greitai peržvelgėm, ką siūlo Ryanair - jau gerokai anksčiau buvom pastebėję dėkingus maršrutus į Kroatiją – atskrendi vienur, iškeliauji iš kitur, atstumas padorus, tad atidžiau panagrinėję siūlomus skrydžius radom idealų variantą – atskrendam į Pulą, išskrendam iš Zadaro. Gaila, kad į Dubrovniko galą nėra bilietų, ką darysi – šįkart jamsim viršutinę Kroatijos dalį:

Keliones planas

***

Bilietai su Ryanair į priekį bus per Frankfurtą, persėdimo lauksim vos valandžiukę. Atgal skrydį suplanavom per Oslą, tik per ten pavyko sudėlioti laikus, nors skrydžio Osle teks laukti visą mielą dieną, apie 7 valandas… :( Užtat per šį ne itin populiarų maršrutą (Oslą) bilietai išėjo gerokai pigesni. Viso Ryanair’ui paklojom apie 1000 lt už mudu abudu ir visus 4 skrydžius: Kaunas – Frankfurtas – Pula   ir   Zadaras – Oslas – Kaunas. Tiesa, dar visur tempėmės vieną registruotą lagaminą (15kg), už kurį mokestis įeina į tą 1000 litų :) Tai skrydžiai išėjo gan pigiai.

***

Prasidėjo mielai stresuotas ruošimasis kelionei. Google, komentarai, forumai ir visos kitos šaunios info dalijimosi vietos, nemažai darbo planuojant maršrutą, daug valandų prie info tvarkymo, ir po kokios savaitėlės ar dviejų, buvom pasiruošę kelionės planelį… Pagrindinę info traukėm iš mėgėjiško puslapiuko apie Kroatiją. Visas maršrutas suplanuotas palei krantinę nuo Pulos iki Zadaro, šiek tiek nukrypstant nuo kurso – juk BŪTINAI reikia aplankyti nuostabų Plitvicų ežerų parką! Iš tiesų, konkretaus plano kaip ir nėra – turim tik daugybę info, keletą būtinų aplankyti punktų, o visa kita – kaip jau nuotaika bus :) Todėl ir nakvynę per Booking.com užsisakėm tik pirmai nakčiai, nes į Pulą atvyksim vakarop. Ir visam kelionės laikui rezervavom mašiniuką iš Sixt. Ši kompanija yra ir Pulos, ir Zadaro oro uostuose, ir mašinos paėmimo/atidavimo laikai tinkami, ir kaina patiko :) Pačios mažiausios klasės mašina tam laikui kainuos apie 1000 litų su pilnu draudimu. Tik begėdžiai labai daug pinigų ruošiasi įšaldyti – apie 500 eurų!!!

***

Kelionės info – tai 28 lapai informacijos apie regionus (Istria, Kvarner, Dalmatia) ir miestelius, kurie mums pakeliui ir apie kuriuos info pavyko rasti.  Taip pat nemažai info apie pačią šalį :) Tad jeigu kelionė suvilios – mielai pateiksim ant lėkštutės visą maršruto aprašą :D

[Tęsinys "Kelionė į Kroatiją"]

Parašykite komentarą