1-a diena saloje

2010-10-06 trečiadienis. SKOPELOS.

Mus pasitinka pirmas rytas saloje. Vis dar alpstam nuo vaizdo per kambario langą ir džiaugiamės, kad šviečia saulė. Išvažiuodami iš namų stebėjom orų prognozes visoms atostogoms – nieko gero nežadėjo. Saulė šiandien iki popietės, vėliau – debesėliai ir lietutis… Tad skubam pusryčiauti ir keliauti pažindintis su sala.

Šeimininkė vardu Machi ruošia skanius tradicinius pusrytukus. Kadangi viešbutyje esam tik mudu ir Machi draugai norvegai, pusryčiaujam ne prie švediško stalo, o mums serviruoja pasirinktą staliuką terasoje. Machi pasakoja, kad kai būna pilnas viešbutukas, pas ją dirba keletas pagalbininkių ir ji pati nespėja palepinti visų svečių.

Pusryciai

Kaip ir priklauso, viešbutyje gyvena stoooras graikiškas katinas… ir lepinasi paskutiniais šiltais saulės spinduliais. Tinginių tinginys.

Katins

Skaniai papusryčiavę, gavę lauknešėlį pietums, iškeliaujam pažindintis su sala. Skopelos salos Skopelos miestukas yra pagrindinis salos uostas, tad paplūdimio čia nėra – tenka persiristi į kitą salos pusę, kur yra artimiausi paplūdimiai. Be mašinos būtų liūdnoka, tačiau saloje mašinų nuomos punktų yra panašiai tiek, kiek viešbučių. Tad šiandienos mūsų kryptis:

Kryptis

***

Staphylos ir Velanio paplūdimiai – pirmas lankomas objektas. Iki jų tėra gal 3-4 km, tačiau pėškomobiliu būtų nesmagu eiti :) O mes ten nuriedame labai greitai, didelėm akim žvalgydamiesi į pakelėje stovinčius namus, prekybos centrą, salos florą ir fauną.

Paliekam mašiną, kur baigiasi kelias, ir einam. Iškart pastebim vieną iš salos rekomenduojamų pamatyti vietų – pušelę, augančią horizontaliai iš uolos:

Cock

Cock

Ir vėl mus pasitinka gailus kniaukimas, kojas apspinta būrys katulių, vienas iš jų labai pozavo prieš objektyvą:

Katulis

Staphylos paplūdimys labai gražus, nors ne smėlis, o žvyriukas, bet šalia yra uolų, kur mudu galėjom smagiai pakopinėti ir pašaudyti gražių vaizdų iš aukčiau…

Staphylos

Už to matomo apvalaus žemės kauburėlio, yra Velanio paplūdimys. Iki jo priėjimas yra tik pereinant Staphylos paplūdimį, tad kelias nemažas… Mes šį paplūdimį lankysime šiek tiek vėliau. Kol kas likom Staphylos krante, pailsėjom, pasimaudėm, ir vėl nuėjom pakopinėti. Bet papozavę objektyvui nutarėm, kad dėvim netinkamą avalynę, turim per daug daiktų, todėl teks grįžti į viešbutį, persirengti, palikti “bagažą” ir grįžti čia vėl…

Mudu ant uolu

***

Persirengę ruošėmės grįžti į paplūdimį. Bet gi reikia važiuoti kitaip, tad nusukom į žvyrkeliukus, šunkeliukus, kokius mums rodė “tobulas” salos žemėlapis… Su žemėlapiais tai blogai – tikslumas labai menkas, tad važiavom daug maž reikiama kryptim :) Ir labai gražių vaizdų prigaudėm!

Fone - Skopelos

Kelias...

Alyvmedziai

***

Šiaip ne taip atvingiavom į Staphylos paplūdimį, vėl grįžom prie savo uolų ir kopinėjom. Radom “laiptelius”, kuriais galima nusileisti žemiau, o apačioje buvo įtaisytas blokas, ant kurio sėdint kojytes patogu įmerkti į jūrą…

Kopinejam

Merksim kojas

Pasikarstę po uolas, kaip žadėjom, ėjom per Staphylos paplūdimį iki Velanio paplūdimio. Įdomiausia būtų įsikurti tame paplūdimius skiriančiame kauburyje, nes iš ten puikiai matosi abu paplūdimiai:

Staphylos ir Velanio

Buvo jau popietė, ir kaip rodė orų prognozė, atėjo lietutis. Tik krapnojo, todėl apėjom Velanio… Šį paplūdimį į dvi dalis skiria dideli akmenys, o toliausioje dalyje vasarą būna nudistų pliažas :)

Velanio

Velanio

***

Apėję du pagrindinius salos paplūdimius, grįžome į viešbutį. Persirengę ir pailsėję nutarėm kilti į kalną, kuris yra priešais Skopelos miestuką.

Kryptis

Po truputį vakarėjo, niaukstėsi, bet nuotaika buvo atostogiškai džiugi :) Kylant į kalną prieš akis vėrėsi vis gražesni ir gražesni vaizdai…

Skopelos nuo kalno

Mūsų Kung Fu Panda per kalnus ir serpantinus važinėjo kaip tiems keliams sutverta :D

 Serpentinai

Kung Fu Panda

Mudu

Vingiai

Kol grožėjomės vaizdais ir leidomės nuo kalno žemyn, visiškai sutemo. Skopelos miestukas naktį atrodo taip pat fantastiškai, kaip ir dieną…

Skopelos nakti

Kelio zenklai

Tokia mūsų pirma diena saloje.

[Tęsinys "2-a diena saloje"]

Parašykite komentarą